Vyberte etapu, kterou chcete navštívit

Nové nízkoenergetické byty v Letňanech

V projektu 2Barevné Letňany dbáme na vysoký komfort bydlení a šetříme vaše náklady. Izolační zdivo Porotherm a okna s trojskly zajišťují téměř dokonalou tepelnou izolaci našich novostaveb a vzduchotechnický systém zajišťuje příjemné prostředí s minimálními náklady.

Vzduchotechnika a rekuperace

Zatímco dřívější stavební projekty počítaly s výměnou vzduchu skrz netěsnosti oken, moderní byty v nízkoenergetických domech jsou téměř hermeticky uzavřeným systémem. O dostatečnou výměnu vzduchu se proto stará vzduchotechnický systém.

Díky tepelné rekuperaci dochází k ohřevu čerstvého vzduchu vzduchem odpadním a zamezuje se tak tepelným ztrátám vzniklým větráním. Teplo, které tedy vzniká v bytě tak zůstává uvnitř, a zvenku přichází čerstvý vzduch předehřátý na příjemnou teplotu.

Každá rekuperační jednotka má i přidaný systém elektrického ohřevu, který bohatě stačí na vytápění nízkoenergetického bytu s minimální spotřebou energie.

Výkonná vzduchotechnikarekuperačními jednotkami vymění během hodiny nejméně 10 % objemu vzduchu bytu. Během deseti hodin se tak kompletně vymění vzduch v bytě, což pozitivně ovlivňuje kvalitu vzduchu ať už z hlediska obsahu oxidu uhličitého, pachů, nebo vzdušné vlhkosti. Celý systém je regulovatelný a jeho výkon lze několikanásobně zvýšit.

V bytě jsou dvě odděleně nastavitelné větve - jedna zajišťuje odvod vzduch z kuchyně, druhá ze zbytku bytu. Je tedy možné zvýšit např. odvod kuchyňských par během vaření a současně nechat na minimu větrání zbytku bytu.

Výhody tohoto systému pochopí každý uživatel až osobní zkušeností. Můžeme ale konstatovat, že se obecně jedná o zlepšení celkové uživatelské pohody v bytě a na tento systém existují jen pozitivní reakce uživatelů a to zejména z těchto důvodů:

  • Větrání vzduchu není šokové větrání - to znamená, že se vyhnete teplotním rozdílům, což vede nejen ke zvýšení obytného komfortu, ale ocení to například květiny citlivé na změny teplot
  • Čerstvý vzduch je předehříván odpadním vzduchem, snižuje se tedy výrazně spotřeba energie na vytápění
  • Výměna vzduchu je regulovatelná. Při minimálním výkonu se za hodinu vymění 10 % vzduchu v bytě, což zajistí příjemné prostředí bez prachu a vlhkosti, aniž by věrání bylo postřehnutelné
  • Vzduchotechnický výrazně zvyšuje hygienický komfort bydlení - nerosí se okna, nevlhnou rohy místností, není možný vznik plísní
  • Odvod vzduchu z kuchyně – větrá celý prostor, ne jenom prostor nad sporákem. Samozřejmě je možné také doplnit nad varným místem cirkulační digestoř s uhlíkovým filtrem, která zajistí částečnou lokální filtraci pachů z vaření
  • Systém je nehlučný – v bytech nejsou ventilátory, samotné vzduchotechnické zařízení je umístěné na střeše každého bytového domu

Dokumentace rekuperačních jednotek ke stažení

Pálené cihly - kvalita ověřená dobou

Zelené domy v Letňanech jsou s ohledem na ideální statické vlastnosti od 1. patra vyzděné z kvalitních pálených cihel značky Porotherm. I v době alternativních materiálů si pálené cihly zachovávají ve stavebnictví výsadní postavení především z hlediska kvality a životnosti. Mají za sebou vývoj doslova několika tisíciletí a za tu dobu se staly stavebním materiálem s vynikajícími vlastnostmi.

Cihly od jednoho z předních výrobců použité na stavbě 2Barevných Letňan jsou ideální pro stavbu nízkoenergetického domu. Poctivý materiál, důmyslný systém děrování a v neposlední řadě kvalitní zpracování činí z cihel Porotherm předpoklad kvalitní ekonomické stavby.

Výhody zděných domů:

  • Přirozená tepelná izolace. Schopnost tepelné akumulace
  • Vysoká odolnost vůči vlhkosti, nepřekonatelná životnost
  • Vynikající technické parametry v akustice
  • Objemová stálost

Plastová okna s trojskly

I když se plastová okna pomalu stávají zeleným standardem u většiny novostaveb, jsme zase o krůček vepředu a nabízíme vám plastová okna s trojskly. Oproti dvojsklům mají o 40 i více procent vyšší tepelnou izolaci a nesrovnatelné vlastnosti oproti klasickým „starým" oknům.

< >